Najczęstsze pytania

Przed rozpoczęciem szukania pracy, warto dowiedzieć się jak największej ilości informacji, które wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z zagranicznym wyjazdem. Poniżej prezentujemy zestaw najczęstszych pytań, które stawiają nam osoby korzystające z naszych usług.

Jeśli masz więcej pytań, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w tym dziale, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. Możesz skontaktować się z nami drogą pocztową na adres rekrutacja@amplihr.pl lub drogą telefoniczną +48 12 307 30 30.

bg3

  1. Prześlij do nas swoje CV.
  2. W ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą nasz konsultant z propozycją pracy i/lub doprecyzowania informacji zawartych w Twojej aplikacji .
  3. Jeżeli Twoje kwalifikacje odpowiadają wymogom pracodawcy, przesyłamy do niego CV – czas oczekiwania na decyzję wynosi zazwyczaj do tygodnia czasu .
  4. Na życzenie pracodawcy odbędzie się z Tobą rozmowa telefoniczna lub przez Skype. Jest to również dobra okazja, aby zapytać pracodawcę o szczegóły zatrudnienia i warunki zakwaterowania na miejscu.
  5. Po pozytywnej weryfikacji z naszej strony i ze strony pracodawcy, przygotowujemy dokumenty kierowania – nie jest to jeszcze umowa z pracodawcą, a jedynie potwierdzenie warunków pracy na miejscu i gwarancja zatrudnienia.
  6. Na Twoje życzenie pomagamy w organizacji podróży .
  7. Wyjazd i nowa praca! Pamiętaj, zarówno przed wyjazdem jak i w trakcie pobytu za granicą, możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc.

Umowę o pracę z zagranicznym pracodawcą podpisujesz zaraz po przyjeździe (jeżeli przyjazd na miejsce przypada w weekend, umowa podpisywana jest w poniedziałek rano). Umowa podpisywana jest na warunkach obowiązujących w danym kraju. Oznacza to, że ubezpieczenie oraz wszelkie składki i podatki również odprowadzane są w kraju, w którym rozpoczniesz pracę. Daje Ci to gwarancję legalności zatrudnienia oraz dostępu do wszystkich świadczeń (w tym prawo do urlopu).

Zależy to od danego pracodawcy. Najczęściej jednak, jeżeli spełniasz wszystkie wymogi pracodawcy i pozytywnie przejdziesz rozmowę telefoniczną, ofertę pracy otrzymasz w ciągu kilku dni.

Oczywiście. Dysponujemy wieloma ofertami. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc Ci w zdobyciu pracy za granicą.

Tak. Nasi pracodawcy oczekują przynajmniej komunikatywnej znajomości. Niekiedy jednak wymagana jest minimum podstawowa znajomość, dlatego zachęcamy do przesłania aplikacji i wspólnie zastanowimy się nad odpowiednią ofertą.

Tak. Współpracujemy z pracodawcami, którzy zapewniają zakwaterowanie. Przed wyjazdem otrzymasz od nas informacje na temat oferty pracy, adres oraz koszt zakwaterowania.

Najczęściej koszt ten spoczywa po stronie kandydata.

Istnieje taka możliwość o ile pracodawca oferuje taką opcję. Możecie wtedy liczyć również na wspólne zakwaterowanie.

Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Postaramy się znaleźć rozwiązanie na miejscu lub zaoferować jak najszybciej nową pracę.

Nie. Jesteśmy certyfikowaną agencją pracy i działamy zgodnie z polskim prawem, które zabrania pobierania opłat.

Facebook